Bir Discord sunucusuna fazladan bir şey eklemek istiyorsanız, bir bot eklemeyi deneyebilirsiniz. Botlar, yararlı yönetim işlevlerini yerine getirmekten sunucunuz için oyun barındırmaya kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dahası, eklemeleri çok kolaydır, böylece size en uygun olanı bulmak için her çeşit farklı botu test edebilirsiniz. Discord sunucunuza bot eklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Also read:Ubuntu Linux'ta Discord Nasıl KurulurUbuntu Linux’ta Discord Nasıl Kurulur

İzinleri Kontrol Etme

İlk olarak, bir bot eklemek için gereken izinlere sahip olduğunuzu iki kez kontrol etmeniz gerekir. Herkes bir Discord sunucusuna bot ekleyemez! Yalnızca İdari veya Manage Serversunucudaki izinler bir bot davet edebilir. Bu rollerden herhangi birine sahip değilseniz, bot ekleyemezsiniz.

Sunucuyu siz oluşturduysanız, varsayılan olarak yönetici olmalısınız. Yeni bir sunucu oluşturduysanız, kendiniz de dahil olmak üzere kimseye atanmış rolleri görmezsiniz. Yepyeni bir sunucu söz konusu olduğunda, içerik oluşturucu yine de yönetici olmalı ve bot ekleyebilmelidir. Bunu kendim yeni bir sunucu oluşturarak denedim ve hiçbir sorun yaşamadım.

Bu rollere sahip olduğunuzu tekrar kontrol etmek için Discord istemcinizi açın. Sol tarafta, bot eklemek istediğiniz sunucuya tıklayın. Sunucu listesinin sağ tarafında, üst kısımdaki sunucunun adına tıklayın, ardından Server Settings.

Discord Sunucu Ayarlarınıza Bot Nasıl Eklenir?

göremiyorsanız Server Settingsseçeneği, bot eklemek için gereken izinlere sahip olmama ihtimaliniz çok yüksek. Bunun yerine botu eklemek için sizden daha yüksek bir yönetici rolünde olan birine mesaj göndermelisiniz.

eğer görebilirsen Server Settings,üzerine tıklayın, ardından üzerine tıklayın Roles.

Discord Sunucusu Rollerinize Nasıl Bot Eklenir?

Size atanan rolleri izinleri için kontrol edin; sana verildiğini görürsen Administrativeveya Manage Serverizinler, gitmekte fayda var!

discord-bots-geçişler

Also read:Katılabileceğiniz En İyi 14 Discord Sunucusu (Ve Daha Fazlasını Nerede Bulabilirsiniz)Katılabileceğiniz En İyi 14 Discord Sunucusu (Ve Daha Fazlasını Nerede Bulabilirsiniz)

Discord Botu Eklemek

Hangi botu eklemek istediğinizi zaten biliyorsanız, artık botun sitesini ziyaret edebilir ve ekleyebilirsiniz. Bir bot eklemek istediğinizi biliyor ancak ne tür bir bot istediğinizden emin değilseniz, sunucunuza eklemek için ilgili botları aramanın yolları vardır. Ne ekleyeceğiniz konusunda bir fikir edinmek için bu botlardan biriyle bile başlayabilirsiniz.

Top.gg tam da bunu yapmak için harika bir site. Hangi botu almak istediğinizi biliyorsanız, adını yazın ve arama düğmesine tıklayın. Botları ad yerine işleve göre aramayı tercih ederseniz, ExploreAralarından seçim yapabileceğiniz tüm farklı kategorileri görmek için en üstteki bağlantı.

Sunucunuz için mükemmel botu bulduktan sonra, bot sayfasına gitmek için adına tıklayın, ardından üzerine tıklayın. Invitebuton.

Botun izinlerini ayarlamak için, botu davet etmek istediğiniz sunucuyu seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yalnızca botları davet etme izniniz olan sunucuları göreceksiniz, bu yüzden endişelenmeyin. Botu davet etmek istediğiniz sunucuyu seçin. Discord’a henüz giriş yapmadıysan, şimdi giriş yapman istenecek.

Discord Sunucunuza Bot Nasıl Eklenir?

Gizlice bir şey yapmadığından emin olmak için izinleri iki kez kontrol edin, ardından Authorize.

Discord Sunucusu İzinlerinize Bot Nasıl Eklenir

Bot şimdi sunucunuzda görünmeye hazır olmalı!

Discord Sunucu Botunuza Nasıl Bot Eklenir

Also read:Discord'un Bağlantıyı Kesip Yeniden Bağlanmasını Önlemenin 11 YoluDiscord’un Bağlantıyı Kesip Yeniden Bağlanmasını Önlemenin 11 Yolu

Discord Botunu Yönetmek

Discord botları, bir sunucuya idari veya eğlence amaçlı birçok işlevsellik ekleyebilir. Artık bir bot eklemek için hangi izinlere ihtiyacınız olduğunu, onları nasıl arayacağınızı ve onu sunucunuza nasıl alacağınızı biliyorsunuz. Bir sonraki adım, az önce eklediğiniz botları yönetmektir.

İlk olarak, seçtiğiniz botu özelleştirmekle başlayalım. Her botun, görev atama ve kullanabileceğiniz komut listeleri gibi şeyleri içeren kendi panosu vardır. Discord kullanıcıları/üyeleri listenizden botu seçin. Botun kontrol paneline giden bir bağlantı göreceksiniz.

Discord Sunucu Panonuza Nasıl Bot Eklenir?

Her botun ayarları farklı olacaktır. Yardıma ihtiyacınız olursa, botun kullanıcı profilindeki Destek bağlantısını tıklayın. Bu genellikle sizi bir Discord sunucusuna veya botun geliştirici web sitesine götürür.

Botları özelleştirmenin başka bir yolu da botun takma adını değiştirmek, botun rol rengini ayarlamak ve tüm izinleri değiştirmektir. Ekranın üst kısmından sunucu adınızı seçin ve Server Settings.

Seçme Rolesve bot adınızın yanındaki Düzenle düğmesini tıklayın.

Discord Sunucunuza Bot Nasıl Eklenir Edit Bot

Buradan botun adını değiştirebilir, rol rengi ekleyebilir ve profil resmi ekleyebilirsiniz.

Discord Sunucunuza Bot Nasıl Eklenir Bot Rengini Düzenle

seçin PermissionsHerhangi bir izni ayarlamak için bölüm. İzinlerin kaldırılmasının botun işlevselliğini etkileyebileceğini unutmayın.

Discord Sunucunuza Bot Nasıl Eklenir Bot İzinlerini Düzenle

Also read:Discord'da Video Nasıl Gönderilir (PC, Android, iOS)Discord’da Video Nasıl Gönderilir (PC, Android, iOS)

Discord Botunu Kaldırma

Discord sunucunuza bot eklemek yeterince kolaydır, ancak artık onları istemiyorsanız ne olur? Yönetici olduğunuz veya bottan daha yüksek bir role sahip olduğunuz sürece, diğer herhangi bir kullanıcı gibi botları sunucunuzdan atabilirsiniz.

Discord sunucunuzu açın ve botun adına sağ tıklayın. Bu, kullanıcılar listesinde veya konuşma bölümünde olabilir. Seçme Kick bot’s name.

Discord Sunucunuza Bot Nasıl Eklenir Kick Bot

Also read:Discord Sunucunuza Özel Emoji Nasıl Oluşturulur ve EklenirDiscord Sunucunuza Özel Emoji Nasıl Oluşturulur ve Eklenir

Sıkça Sorulan Sorular

1. Diğer kullanıcılar bot ekleyebilir/kaldırabilir mi?

Bu onların kullanıcı rolüne bağlıdır. Yöneticilerse veya Sunucuyu Yönetme iznine sahiplerse, bot ekleyebilir/kaldırabilirler. içinde Sunucuyu Yönet iznini iptal edebilirsiniz. Server Settings -> Roles.Kullanıcının adını seçin veya kullanın @everyoneyalnızca botları yönetme iznine sahip olduğunuzdan emin olmak için.

2. Kaç tane bot ekleyebilirim?

İstediğiniz kadar Discord botu ekleyin. Ancak, sunucunuzu yalnızca topluluğunuz için en yararlı veya eğlenceli olan botlarla sınırlayın. Tabii ki, her zaman yeni botlar denemekte ve beğenmediklerinizi kaldırmakta özgürsünüz.

3. Discord botları güvenli mi?

Genel olarak, evet. Ancak, botları eklemeden önce araştırın, özellikle henüz çok fazla kullanıcısı veya oyları yoksa. Ayrıca şüpheli e-postalara veya şüpheli sitelere bağlı botlardan da kaçınmalısınız. Ne yazık ki, Discord ve Slack kötü amaçlı yazılımların hedefi olmuştur, bu nedenle bot eklerken veya sunuculara katılırken dikkatli olun.

Resim kredisi: Alexander Shatov, Unsplash aracılığıyla

Haber bültenimize abone ol!

En son eğitimlerimiz doğrudan gelen kutunuza teslim edildi

Previous articleSådan tilføjer du bots til din Discord-server
Next articleวิธีเพิ่มบอทในเซิร์ฟเวอร์ Discord ของคุณ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here